Rubrika: Vztahy

  • Než kliknete „sdílet“

    Než kliknete „sdílet“

    Než kliknete „sdílet“ V digitálním věku se politické informace šíří nebývalou rychlostí. Sociální sítě a online zpravodajské portály se staly hlavním zdrojem zpráv pro mnoho lidí. Bohužel, s touto rychlostí se šíří i politické dezinformace – lživé nebo zavádějící informace, které mají za cíl ovlivnit veřejné mínění, zdiskreditovat politické oponenty nebo zasít chaos a nedůvěru…

    Pokračovat ve čtení...

  • Děti v digitální pasti

    Děti v digitální pasti

    Děti v digitální pasti Rizika a cesta k rovnováze – Jak neztratit naše nejmenší v online světě Obrazovky. Jsou všude kolem nás a pro naše děti se staly oknem do světa, hřištěm i školní lavicí. Sociální sítě, online hry, nespočet videí a aplikací – digitální svět nabízí nekonečné možnosti zábavy a učení. Ale s tímto…

    Pokračovat ve čtení...

  • Vaše myšlenky, váš život: Jak vědomě tvořit lepší realitu.

    Vaše myšlenky, váš život: Jak vědomě tvořit lepší realitu.

    Vaše myšlenky, váš život: Jak vědomě tvořit lepší realitu. Možná jste si už někdy všimli, jak se vám v hlavě neustále přehrává stejná písnička. Někdy je to příjemná melodie, která vám dodává energii a optimismus. Jindy je to ale spíš otravná smyčka negativních myšlenek, pochybností nebo starých křivd, která vám ubírá radost a brání vám…

    Pokračovat ve čtení...

  • Nemusíš být věřící, ale přesto věř: Síla víry za hranicemi náboženství

    Nemusíš být věřící, ale přesto věř: Síla víry za hranicemi náboženství

    Nemusíš být věřící, ale přesto věř: Síla víry za hranicemi náboženství V dnešní sekulární době se stále častěji setkáváme s lidmi, kteří se nehlásí k žádnému náboženství. Odklon od tradičních církví je patrný, a pro mnohé se víra stává synonymem pro něco archaického a nepodloženého. Nicméně, zamysleme se hlouběji: je víra skutečně omezena pouze na…

    Pokračovat ve čtení...

  • Proč je fajn mít stálé vztahy

    Proč je fajn mít stálé vztahy

    Jistota v nejistém světě Proč je fajn mít stálé vztahy (a co když se bojíme, že o ně přijdeme) Život je jako řeka – pořád teče a mění se. Práce, bydlení, kamarádi, co nás baví – nic není na věky. A právě proto je tak super mít ve svém životě lidi, na které se můžeme…

    Pokračovat ve čtení...

  • Nekonečný boj s obezitou: Příběh, který může být i ten tvůj

    Nekonečný boj s obezitou: Příběh, který může být i ten tvůj

    V kruhu Když byl Tomáš malý, říkali mu „náš medvídek“. Byl roztomilý, kulaťoučký, a vždycky se smál. Jenže čím byl starší, tím častěji slyšel jiné přezdívky – „tlouštík“, „gulašový princ“, nebo prostě jen mlčenlivé pohledy plné soucitu. Vyzkoušel snad všechno. Diety, hladovky, keto, běhání, osobní trenéry i „zázračné“ prášky. Každý začátek byl plný naděje, motivace,…

    Pokračovat ve čtení...

  • Peklo za zavřenými dveřmi: Tichý pád jedné mámy

    Peklo za zavřenými dveřmi: Tichý pád jedné mámy

    Peklo za zavřenými dveřmi: Tichý pád jedné mámy Když Linda potkala Tomáše, měla pocit, že konečně našla někoho, kdo ji vidí. Ne jen povrchně, ale opravdu – její duši, sny, zranitelnosti. Tomáš byl ten typ muže, co ti drží dveře, pamatuje si detaily, píše ti zprávy jen proto, že tě chtěl slyšet říct, jak se…

    Pokračovat ve čtení...

  • Strach: Náš Prastarý Společník

    Strach: Náš Prastarý Společník

    Strach: Náš prastarý společník Strach. To slovo v nás může vyvolat různé pocity – od lehkého znepokojení až po ochromující paniku. Ať už se bojíme tmy, výšek, pavouků, nebo dokonce i samotného strachu, je důležité si uvědomit jednu zásadní věc: strach je přirozenou součástí lidské existence. Je to instinkt, který nám pomáhal přežít v dobách,…

    Pokračovat ve čtení...

  • Když tělo křičí, že už nemůže: Porozumění úzkosti a cesta zpět k sobě

    Když tělo křičí, že už nemůže: Porozumění úzkosti a cesta zpět k sobě

    Porozumění úzkosti a jejím účinkům Úzkost. Slovo, které dnes slýcháme čím dál častěji. Mluví se o ní v práci, mezi přáteli i na sociálních sítích. Ale co to vlastně úzkost je? A jaké má účinky na naše tělo a mysl? Co je úzkost? Úzkost je přirozená reakce těla na vnímání hrozby – skutečné nebo domnělé.…

    Pokračovat ve čtení...

  • Když slova bolí: Jak proměnit hádku v konstruktivní dialog

    Když slova bolí: Jak proměnit hádku v konstruktivní dialog

    Jak vyjít z hádky jako vítěz? Hádky jsou součástí života. Ať se hádáme s partnerem, kolegou nebo přáteli, všichni občas spadneme do situace, kdy emoce převáží nad rozumem. Možná máte pocit, že z hádky vyhrává ten, kdo nejhlasitěji argumentuje nebo prosadí svou. Jenže pravda je jinde. Skutečným vítězem je ten, kdo z hádky odchází nejen…

    Pokračovat ve čtení...

Marek Jerga
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abych vám mohl poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na moje webové stránky vrátíte, a pomáhají mi pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.